Źródło: GLOBE Observer

Korzystając z aplikacji GLOBE Observer, dołączasz do międzynarodowej społeczności GLOBE i pomagasz naukowcom z NASA, a także swojej lokalnej społeczności, uczniom i ekspertom na całym świecie w pozyskiwaniu danych o stanie środowiska. Program GLOBE (ang. Global Learning and Observations to Benefit the Environment) to międzynarodowy program edukacyjno-badawczy, w ramach którego młodzież, nauczyciele, naukowcy oraz członkowie lokalnych społeczności z ponad 120 krajów świata współpracują, aby lepiej poznać i zrozumieć procesy zachodzące w środowisku. Dane pozyskiwane przez obserwatorów wolontariuszy (czyli także ciebie) w znaczący sposób wspierają te działania.

Zobacz, jak wykonać obserwacje drzew za pomocą aplikacji.

 

Aplikacja GLOBE Observer jest dostępna na urządzenia z systemem Android oraz iOS. Możesz ją pobrać za darmo z Google Play lub App Store. Aplikacja sprawnie działania na urządzeniach z systemem Android 5.x lub wyższym. Na urządzeniach z wcześniejszymi wersjami Android mogą wystąpić błędy.

Aplikacja jest dostępna po polsku oraz w kilku innych językach. Wersje językowe możesz przełączać w ustawieniach aplikacji.

QRplay

Google Play

QRapple

indeks

Zainstalowałeś aplikację GLOBE Observer i się zalogowałeś? Zatem do dzieła! Możesz już zacząć obserwacje swojego otoczenia.

Cel 1.Cel 2.Cel 3.Cel 4.Cel 5.Cel 6.Cel 7.Cel 8.Cel 9.Cel 10.Cel 11.Cel 12.Cel 13.Cel 14.Cel 15.Cel 16.Cel 17.
Kontakt: Centrum UNEP/GRID-Warszawa, +48 (22) 840 66 64, www.gridw.pl, edukacja@gridw.pl