Do udziału w kampanii Organizatorzy zapraszają w szczególności dzieci i młodzież. Na polskich młodych obserwatorów – uczniów, którzy wezmą udział w konkursie organizowanym w ramach akcji – czekają specjalne nagrody: warsztaty online poprowadzone przez naukowców z NASA!

Zadanie konkursowe polega na przygotowaniu opowieści o naszych zielonych przyjaciołach, pokazującej, jakie drzewa rosną w waszej okolicy oraz jakie korzyści przynosi ich obecność w przestrzeni, a także co im może zagrażać.

  • Zbierzcie szkolny zespół Obserwatorów (dorosły opiekun może założyć taki zespół w aplikacji, a następnie podać uczniom specjalny kod, dzięki któremu dołączą do zespołu. Zobacz, jak założyć zespół).
  • Korzystając z aplikacji mobilnej GLOBE Observer, w okresie trwania kampanii (22 kwietnia - 22 maja) pozyskajcie dane o minimum 5 drzewach, zlokalizowanych w okolicy szkoły lub na innym, wybranym przez was terenie, oraz o otoczeniu, w jakim rosną.
  • Przedstawcie te informacje w formie elektronicznego plakatu/posteru zapisanego w formacie PDF. Uzupełnijcie opowieść o zielonych przyjaciołach informacjami o korzyściach, jakie przynosi obecność badanych drzew w przestrzeni, oraz ewentualnych czynnikach im zagrażających.

KTO MOŻE WZIĄĆ UDZIAŁ W KONKURSIE?

Do udziału zapraszamy dzieci i młodzież w wieku 12-18 lat. Zespoły mogą być złożone z dowolnej liczby uczniów oraz minimum jednego nauczyciela opiekuna.

DO KIEDY MOŻNA PRZESYŁAĆ PRACE?

Prace konkursowe należy przesyłać do piątku, 27 maja do godz. 15.00 na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Zgłoszenie powinno składać się z:

  • pracy (pliku lub linku do pobrania pracy np. z serwisu typu WeTransfer),
  • wypełnionego formularza zgłoszeniowego (pobierz formularz).

Zgłoszenie wysyła opiekun zespołu.

W JAKIM PROGRAMIE MOŻNA PRZYGOTOWAĆ ELEKTRONICZNY PLAKAT/POSTER?

Możecie wykorzystać dowolny program/aplikację, np. PowerPoint, Canvę, Piktochart itd. Istotne jest, aby finalnie wasza praca została zapisana do pliku PDF. Ten plik może także zawierać elementy interaktywne, jak np. osadzone filmy czy animacje.

KIEDY ZOSTANĄ OGŁOSZONE WYNIKI KONKURSU? ILE ZESPOŁÓW ZOSTANIE NAGRODZONYCH?

Wyniki zostaną ogłoszone najpóźniej w piątek, 3 czerwca. Jury wybierze minimum 2 najciekawsze prace.

KIEDY ZOSTANĄ ZORGANIZOWANE SPOTKANIA Z EKSPERTAMI NASA DLA ZWYCIĘZCÓW?

Warsztaty online zostaną zorganizowane w pierwszym lub drugim tygodniu czerwca, w zależności od preferencji zespołu oraz dostępności ekspertów. W spotkaniu może wziąć udział zwycięski zespół oraz dodatkowi, chętni uczniowie. Spotkanie zostanie zorganizowane online na platformie Zoom. Językiem spotkania jest język angielski.

 

Planujecie przystąpić do konkursu? Dajcie nam znać i prześlijcie logotyp szkoły, a umieścimy informację na stronie Kampanii.

Cel 1.Cel 2.Cel 3.Cel 4.Cel 5.Cel 6.Cel 7.Cel 8.Cel 9.Cel 10.Cel 11.Cel 12.Cel 13.Cel 14.Cel 15.Cel 16.Cel 17.
Kontakt: Centrum UNEP/GRID-Warszawa, +48 (22) 840 66 64, www.gridw.pl, edukacja@gridw.pl